Trabzon Sınav Dershanesi 8. Yılında

Geride bıraktığımız her yıl, başarımıza ve hızla büyüyüşümüze tanıklık yaptı. 2012 - 2013 ders yılında da gerek LYS'de gerekse SBS'de büyük başarılara imza attık. Bununla birlikte, 8. yıla başlangıç yaptığımız şu günlerde, yaptığımız işin kutsallığına inandığım için, daha çok çalışmalı, daha çok üretmeli ve daha çok mutlu etmeliyiz, diye düşünüyorum. Bu aşkla güzel bir yıl daha yaşayacağımıza inanıyorum.

Sınav Dershanesinde yapılan işin sadece LYS’ye veya SBS’ye öğrenci hazırlamak olmadığını biliyor, daha fazlasını yaptığımıza ve yapmamız gerektiğine inanıyorum. Ömrünün en delikanlı dönemini bizimle paylaşan gençler; bizi genelde dost, bazen sırdaş ve hatta anne, baba yerine koyuyorlar. Ve biz de belki çocuklarımıza gösteremediğimiz hoşgörüyü, sabrı ve yol arkadaşlığını, yeni tanıdığımız bu genç insanlara sunuyoruz. İşte bu buluşmanın sonucunda ortaya çıkan tablo, Sınav Dershanesinin kimliğidir. Biz bu kimliğimizle övünüyor ve bu kimliği geliştirme gayretini üst seviyede tutuyoruz.

Yerleştirme sonuçları açıklandığında, istediği yere yerleşemeyen öğrencimiz gözyaşlarını bizimle paylaşıyor. Arzuladığı bölümlere yerleşenlerin sevinçleri bizimle horona dönüşüyor. Şehir dışına çıkacakların yol haritaları bizimle çiziliyor. Dertleşmeler ve sevinçli söyleşiler bizimle yapılıyor. Bazı gençlerimiz aileleriyle yaşayamadıklarını bizimle yaşayabiliyor. Ne mutlu bize!

Bu tarifi mümkün olmayan hazzı yaşayarak, sorumluluklarımızı bilerek, geleceğin önemli isimlerine yani siz gençlerimize inanarak nice mutlu yıllara ulaşmak dileğiyle…

ZÜHTÜ AKYILDIZ

Trabzon Sınav Dergisi Dershanesi Yön. Kur. BaşkanıPaylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   8548 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
MEB DUYURULAR

Döviz Bilgileri
AlışSatış
Dolar2.12842.1322
Euro2.94112.9464
Hava Durumu
Anlık
Yarın
14° 19° 13°
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam15
Toplam Ziyaret17368